Stal Mielec jednak zostaje w III lidze, Sokół w Nisko w IV!

• autor: spider010, 2011-07-10 22:06

Działacze Bogdanki nie zgłosili rezerwowej drużyny do III ligi. – Wysłaliśmy zgłoszenie do czwartej ligi i klasy okręgowej – powiedział Nowinom prezes klubu Artur Kapelko.

To dobra wiadomość dla dwóch klubów z Podkarpacia Stali Mielec i Sokoła Nisko.
Dzięki tej decyzji obydwa kluby mogą uniknąć spadku. Rezerwy Bogdanki po ostatniej kolejce zostały zdegradowane do IV ligi, bo z II do III spadł lubelski Motor.

Lublinianie po kilku dniach wrócili do II ligi, bo kilka zespołów nie zgłosiło się do nowego sezonu. W związku z tym Bogdanka II też wróciła do III ligi, z tą tylko różnicą, że trochę wbrew własnej woli.

Nie dla III ligi

Szybko pojawiły się głosy, że łęcznianom nie uśmiechają się występy na trzecim froncie. Najchętniej graliby właśnie w IV lidze. Sęk w tym, że Lubelski ZPN uznał Bogdankę II jako trzecioligowca i zamiary klubu traktuje jako wycofanie się z rozgrywek więc w myśl przepisów nakazał rezerwom grę dwie klasy niżej czyli w okręgówce.

Ostatecznie łęcznianie stanęli przed wyborem III albo V liga. Na razie powiedzieli wyraźnie "Nie” dla III ligi i zgłosili się zarówno do IV jak i okręgówki. – Wiele czynników o tym zdecydowało. Nie tylko finanse – powiedział Nowinom Artur Kapelko, prezes Bogdanki.

I to jest wiążąca wiadomość dla Stali Mielec i Sokoła Nisko. W Łęcznej liczą jeszcze na wycofanie się którejś z drużyn z IV ligi lubelskiej i wtedy rezerwy Bogdanki będą mogły w niej zagrać.

Wszyscy się cieszą

– Stal Mielec utrzymała się w III lidze – poinformował Nowiny Mirosław Sachajko, szef Wydziału Gier Lubelskiego ZPN.

– W poniedziałek czekamy na zgłoszenie z mieleckiego klubu – dodał.
- Co tu mówić cieszymy się z takiego obrotu sprawy – powiedział Łukasz Szyler prezes Stali Mielec. Mielczanie nie spadają zatem do IV ligi, a więc z IV ligi nie zostanie zdegradowany Sokół Nisko. Utrzymanie niżan sprawia, że w okręgówce pozostanie zespół Strażaka Przyszów.

- Cały czas byłem w kontakcie z działaczami Górnika – mówił prezes Sokoła Nisko Zygmunt Ptak.
Ostatni tydzień rozwiązał więc wiele problemów mieleckiego klubu.

Jest szansa, że dzięki grze w III lidze kilku zawodników pozostanie jednak w zespole. Taką deklarację złożył bramkarz Wojciech Daniel. Jeszcze przez najbliższe pół roku,

Stal nie będzie też musiała szukać zastępczego stadionu. Wyburzenie drugiej części górnych trybun i wymiana murawy prawdopodobnie przełożono na przyszły rok.