Prasa: Inauguracja zgodnie z planem?

• autor: spider010, 2011-03-14 16:18

IV LIGA. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej nie zamierza przekładać inauguracyjnej kolejki wiosennej rundy

Już w najbliższy weekend rozgrywki powinni wznowić piłkarze IV ligi. Mogą być jednak z tym spore problemy, bowiem stan części boisk, na których planowane jest rozegranie spotkań pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie wysokie temperatury sprawiają, że sytuacja z dnia na dzień się poprawia ale niewykluczone, że niektóre mecze trzeba będzie odwołać.

- Na razie nie mamy żadnych informacji od klubów, na boiskach których mają zostać rozegrane mecze w najbliższy weekend, aby były one zagrożone – informuje Tadeusz Butryn, przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN.

Pogoda sprzyja

Weekendowe spotkania w IV lidze zaplanowano na boiskach w Sędziszowie, Żurawicy, Zaczerniu, Dębicy, Malawie, Nowej Dębie Pilźnie i Leżajsku. Jednak już dziś wiadomo, że przynajmniej na niektórych z nich może być problem z rozegraniem meczu. – Osobiście nie wyobrażam sobie, aby runda wiosenna nie wystartowała zgodnie z planem. Do soboty zostało jeszcze kilka dni, więc jest sporo czasu na przygotowanie boiska. Pogoda sprzyja, jest coraz cieplej, tak więc trzeba grać, bo później nie ma wolnych terminów. Wszyscy pamiętają, co się działo w maju ubiegłego roku, kiedy także były problemy z rozgrywaniem spotkań. Ligi też nie chcemy kończyć później, bowiem znowu będzie narzekanie, że piłkarze mają za krótkie wakacje. Nie planujemy zatem odwoływać żadnych meczów, a tym bardziej całej kolejki. No chyba że dojdzie jakiegoś gwałtownego załamania pogody lub do takiej sytuacji, że stan murawy będzie zagrażał zdrowiu zawodników – kończy Butryn. Wszystko wskazuje zatem na to, że o ewentualnym odwołaniu poszczególnych spotkań będą decydować w dniu meczu sędziowie.

Warianty zastępcze

Co w przypadku, gdyby jednak zaplanowane na 19 i 20 marca mecze trzeba było odwołać? W takim wypadu przygotowane są dwa warianty zastępcze. Pierwszy zakłada, że inauguracja rundy wiosennej nastąpi dopiero w kolejny weekend (26 – 27 marca), a spotkania 16. kolejki, pierwotnie zaplanowane na 19 i 20 marca zostaną przełożone na 3 maja (wtorek). Gdyby zima nadal nie dawała za wygraną, istnieje również możliwość odwołania drugiej wiosennej kolejki. Wówczas rewanżowa runda spotkań na IV-ligowym froncie zainaugurowana zostałaby dopiero w pierwszy weekend kwietnia (2 – 3). W takim wypadku dwie pierwsze wiosenne kolejki zostałyby przeniesione odpowiednio na 27 kwietnia (środa) i 3 maja (wtorek).